Żel micelarny: jaki wybrać, aby skóra była idealnie oczyszczona?

Na półkach z produktami do demakijażu na pewno już spotkałeś mleczko, wodę i olejek. Dziś Corine de Farme przedstawia żel micelarny. Ale co wybrać? Jakie środki czyszczące powierzyć swojej skórze i dlaczego? Przyjrzyjmy się żelowi micelarnemu, jego historii i korzyściom.

żel micelarny

Żel micelarny: jaki wybrać, aby skóra była idealnie oczyszczona?

Żel micelarny: wielozadaniowy sprzymierzeniec urody

Żel micelarny o orzeźwiającym działaniu jest przede wszystkim znany ze swoich właściwości demakijażowych i łagodzących skórę. Przetestowany pod kontrolą farmaceutyczną, dermatologiczną i okulistyczną, można go używać z zamkniętymi oczami. To nawet zalecane.

Ale jego skuteczność na tym się nie kończy. Nie tylko usuwa wszelkie ślady makijażu z twarzy, ale także głęboko oczyszcza skórę. Aby to zrobić, nałóż go na palce i masuj różne obszary, policzki, czoło, nos, szyję… a następnie obficie spłucz czystą wodą.

A ponieważ równie ważne jest czyszczenie akcesoriów, żel micelarny jest idealnym wyborem! Faktycznie, naniesiony na chusteczkę lub kawałek wacika, przywraca Twoim pędzlom do makijażu pełną czystość.

Na koniec, jeśli masz wrażliwe oczy, wiedz, że żel micelarny jest prawdopodobnie najlepszym środkiem do demakijażu, który pozwoli Ci cieszyć się komfortowym i bezbolesnym momentem.

Żel micelarny – jaki wybrać dla skóry wrażliwej?

Żel micelarny ma wiele zalet dla skóry wrażliwej, którą Corine de Farme szczególnie lubi otaczać troską. Usuwa makijaż bez pocierania, nie wymaga spłukiwania, ma hipoalergiczną formułę i zawiera korzystne składniki nawilżające.

Dotyczy to zwłaszcza żelu micelarnego wzbogaconego o tonizujący ekstrakt z bławatka. Bez parabenów, jego formuła składa się w 95 % ze składników pochodzenia naturalnego, aby szanować każdą skórę, nawet tę najbardziej delikatną.

Jednak zawsze wybieraj żel micelarny bez zapachu, alkoholu i agresywnych środków powierzchniowo czynnych. W Corine de Farme w 100 % wyznajemy wartości Clean Beauty, które tutaj dumnie reprezentuje naturalny ekstrakt z bławatka – łagodzący i regenerujący, idealny do pielęgnacji skóry podrażnionej i wrażliwej.

żel micelarny Corine de Farme

Historia żelu micelarnego: innowacja w służbie piękna

Żel micelarny zawdzięcza swoją nazwę micelom – tym maleńkim cząsteczkom o niezwykłych właściwościach, odkrytym około lat 40. XX wieku. Jednak dopiero od 1990 roku zaczęto wykorzystywać ich potencjał do demakijażu, co zrewolucjonizowało świat urody.

Delikatność i skuteczność sprawiły, że produkt ten szybko zyskał popularność. Co więcej, żel micelarny można stosować na różnych typach skóry. Dziś wzbogacony o składniki nawilżające, łagodzące lub przeciwstarzeniowe, dostosowuje się do wszelkich potrzeb, zapewniając spersonalizowane doświadczenie pielęgnacyjne.

Zdrowy skład i łatwość użycia sprawiają, że doskonale sprawdza się także do demakijażu skóry nastolatków, która bywa wymagająca. Poznaj żel micelarny świeżość, dostępny w naszym sklepie internetowym. Możesz też wybrać nawilżającą wodę micelarną.

Wpływ środowiskowy butelek do demakijażu: w stronę bardziej odpowiedzialnej konsumpcji

Ponieważ przemysł kosmetyczny sam w sobie generuje wiele odpadów, Corine de Farme już od kilku lat stawia na ekoprojektowanie 100 % swoich butelek.

Odnawialne, naturalne, z recyklingu i nadające się do recyklingu – tworzywa sztuczne, których używamy do samodzielnej produkcji butelek naszych produktów, to PET w 100 % z recyklingu i nadający się do recyklingu lub PE w 100 % pochodzenia roślinnego i również nadający się do recyklingu.

Dzięki temu, przy każdym produkcie opracowanym, zaprojektowanym i zapakowanym we Francji w fabrykach Corine de Farme w Neuville-en-Ferrain, możesz mieć pewność, że dodaliśmy do niego odrobinę miłości.

Co o tym sądzisz? Dołączysz do wielkiej rodziny Sacrées Natures made in France by Corine de Farme? Czekamy na Ciebie!

Kontynuuj zdobywanie wiedzy na temat swojego zdrowia i codziennej pielęgnacji urody na naszym blogu, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Dowiesz się między innymi, jak prawidłowo nakładać maskę na włosy.