Naturalne przyspieszacze opalania
Aby cieszyć się efektami długiego opalania i uzyskać pożądany odcień skóry, można używać kilku „pomocy”, wśród których znajduje się naturalny przyspieszacz opalania.
W przeciwieństwie do metod sztucznego przyspieszania opalania, takich jak lampy UV w solarium, naturalne przyspieszacze opalania są uważane za bezpieczne dla zdrowia, a jednocześnie równie skuteczne.
Aby cieszyć się efektami długich opalania i uzyskać pożądany opalony odcień skóry, można używać kilku „pomocy”, wśród których znajduje się naturalny przyspieszacz opalania.
W przeciwieństwie do metod sztucznego przyspieszania opalania, takich jak lampy UV w solarium, naturalne przyspieszacze opalania są uważane za bezpieczne dla zdrowia, a jednocześnie równie skuteczne.
Istnieje kilka rodzajów:
Opalanie, oferowane w salonach kosmetycznych, polega na aplikacji pod prysznicem produktu zawierającego Dihydroksyaceton, cząsteczkę, która działa na melaninę skóry.
Ta metoda zapewnia jednolite, skuteczne i naturalne opalanie. Jej wady to ograniczony czas działania (około tydzień) oraz wysokie koszty sesji w salonie kosmetycznym.
Naturalne aktywatory opalania pozwalają przygotować skórę do ekspozycji na słońce, przedłużyć opaleniznę i zwiększyć jej intensywność. Są dostępne w sklepach spożywczych i aptekach. Dwa główne naturalne produkty stosowane w tym celu to:
Krem samoopalający, zawierający tę samą cząsteczkę co produkt do opalania, ale w mniejszej ilości, pozwala stopniowo uzyskać naturalny, opalony odcień skóry.
Kolejnym naturalnym przyspieszaczem opalania są suplementy diety, najczęściej zawierające mieszankę selenu, witaminy E i karotenoidów.
Te cząsteczki aktywują produkcję melaniny, jednocześnie przedłużając efekt opalenizny uzyskany po ekspozycji na słońce.
Uwaga jednak, naturalne przyspieszacze opalania nie stanowią ochrony przeciwsłonecznej. Ważne jest stosowanie odpowiedniego kremu z filtrem UV, aby chronić skórę podczas długotrwałej ekspozycji na słońce.
Również do przeczytania:
W jakich przypadkach można używać tłuszczu Monoi?
Zakupy po opalaniu
Prawda czy fałsz? 5 dobrych pytań o słońce!