PIELĘGNACJA SKÓRY ZIMĄ

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami, a ponieważ jesteśmy nierozłącznie związani z jej cyklem, my także powinniśmy nieco zmodyfikować swój styl życia. Wraz z nadejściem zimy zmieniamy zawartość swojej szafy, zwracamy też uwagę, aby nasza dieta była bogatsza, pozwalamy sobie na bardziej sycące oraz rozgrzewające potrawy. 
Czy w trosce o samych siebie nie zapominamy także o naszej skórze? Dobrze jest zweryfikować stosowane przez nas kosmetyki, aby ich działanie odpowiadało także potrzebom skóry w konkretnej porze roku.

Zima jest zdecydowanie jednym z najtrudniejszych okresów do pielęgnacji. Nasza skóra narażona jest na bardzo zmienne czynniki – w ciągu dnia doświadcza zarówno wysokiego ciepła jak i niskich temperatur. Dodatkowe przymrozki oraz suche, ogrzewane powietrze wewnątrz pomieszczeń nie pomagają w regeneracji.

Podstawą pielęgnacji skóry zimą jest zdecydowanie nawilżenie. Tylko dobrze nawilżona skóra jest w stanie poradzić sobie z tak silnymi czynnikami drażniącymi jak mróz i suche powietrze. Warto zadbać o to, aby nasza kosmetyczka zawierała preparaty, które mają różnorodne działanie nawilżające. 
Choć w pierwszej kolejności myślimy o kremie nawilżającym, sprawdźmy czy pozostałe kosmetyki, których używamy także mogą pochwalić się tą właściwością.

Pielęgnację skóry rozpoczynamy od właściwego jej oczyszczenia. Zwróćmy uwagę, czy żel, jakiego używamy do mycia twarzy posiada właściwości nawilżające jak np. Odświeżający Żel Micelarny 3w1 od Corine de Farme. Dobrze jest jeśli produkt może wskazać dokładne składniki, które zapewniają nawilżenie takie jak np. gliceryna roślinna zawarta w Micelarnym Żelu Oczyszczającym z ekstraktem z jaśminu od Corine de Farme.

Kolejnym krokiem dokładnego oczyszczenia jest demakijaż, który jest szczególnie istotny ze względu na newralgiczną część naszej twarzy – okolice oczu. To tutaj oznaki przesuszenia są szczególnie zauważalne. Zadbajmy o nawilżenie nawet podczas demakijażu, aby nie witać wiosny z nowymi zmarszczkami. Zarówno Oczyszczający Płyn Micelarny jak i Micelarne Mleczko Oczyszczające czy Chusteczki do demakijażu z mleczkiem micelarnym od Corine de Farme dbają o nawilżenie skóry podczas demakijażu. Wybierz dowolną strukturę produktu, otrzymując przy tym ten sam stopień komfortu.

Ostatnim, zwieńczającym proces pielęgnacji i nawilżenia skóry etapem jest oczywiście zastosowanie kremu. Zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas produkt może pochwalić się konkretnymi składnikami lub testami potwierdzającymi właściwości nawilżające produktu. Kremy nawilżające od Corine de Farme zawierają kompleks Hydra Nature, który łącząc cukry z gliceryną roślinną zapewnia intensywne nawilżenie przez cały dzień. Każdy z kremów dedykowany jest do innego typu skóry: suchej i wrażliwej lub normalnej i mieszanej. Dodatkowo, działanie nawilżające zostało potwierdzone przez test samooceny zadowolenia kobiet, które oceniły stopień nawilżenia swojej skóry po zastosowaniu kremu.

Dopiero teraz możemy być spokojni, że naszej cerze zima nie straszna! Oczyszczona i nawilżona skóra jest gotowa na każde zimowe wyzwanie!