Menu Szukaj

Piwonia

Piwonia posiada bujne kwiaty o dużych , jasnych płatkach. W języku kwiatów oznacza to szczerość, ochronę i hojność.

Skąd pochodzi ten piękny kwiat?

Paeonia officinalis to roślina zielna z rodziny piwoniowatych. Pochodzi z południa Europy. Można ją spotkać między innymi we Francji, Rumunii, Albanii a nawet Azji Mniejszej. Początkowo uprawiana dla swoich właściwości leczniczych, za czasów dynastii Song (960-1279) doceniona także za swe walory estetyczne.

Dlaczego jest dobra dla skóry?

Piwonia ma właściwości kojące. Ekstrakt z piwonii może być stosowany w produktach do pielęgnacji dłoni, ciała i włosów.

Co nas wyróżnia ? W 100% naturalny ekstrakt!

Ekstrakcji dokonuje się poprzez macerację w wyłącznie naturalnym rozpuszczalniku. Nastepnie, etap zatężania przez próżniowe odparowanie pozwala wyeliminować ten rozpuszczalnik. Uzyskane ekstrakty suszy się nastepnie poprzez proces zeodratacji (odwodnienie za pomocą glinokrzemianów inaczej zeolitów). Dzięki tej nowej technologii, nie denaturuje się składnika aktywnego. Następnie ekstrakt jest rozpuszczany w glicerynie pochodzenia roślinnego i miareczkowany w celu zagwarantowania aktywności rośliny w aktywnych cząstkach.

Et comment nous garantissons son efficacité ?W jaki sposób zapewniamy jego skuteczność?

Miareczkowanie pomaga określić stężenie związków chemicznych w roztworze, w celu zapewnienia obecności niektórych cząsteczek podczas ekstrakcji. Jest to po prostu metoda oznaczania!

  Ładuję...