Menu Szukaj

Liście oliwne

 

Oliwka jest symbolem pokoju i długowieczności. Czczona przez starożytnych Greków stała się godłem regionów śródziemnomorskich.

Dzięki hojności tej niezwykłej rośliny korzystamy nie tylko z jej kory i owoców, ale także liści.

Skąd pochodzi ten ekstrakt?

Na płaskowyżu Valensole, Josiane i Gérard Terrasson uprawiają gaje oliwne Petit Saint-Jean. 90% tamtejszych drzew należy do odmiany Aglandaù, dzięki czemu uzyskują one oznaczenie  chronionego  pochodzenia (PGI). Właściciele uprawiają swoje drzewa zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego oraz z najwyższą starannością. Dzięki temu uzyskują wysokiej jakości plony i dostarczają równie ekskluzywnych ekstraktów.

Dlaczego jest dobry dla skóry?

Ekstrakt z liści oliwnych pomaga skórze wzmocnić jej naturalne mechanizmy obronne dzięki bogatej zawartości oleuropeiny, która znana jest ze swoich właściwości ochronnych i nawilżających.

Dodatkowo, oliwa z oliwek pomaga przywrócić skórze komfort i chronić ją przed wysuszeniem.

To nas wyróżnia: ekstrakt z rolnictwa organicznego.

Dwa razy w roku w regionie Górnych Alp Prowansji liście oliwne są delikatnie zbierane. Pierwszy raz w listopadzie/grudniu podczas zbiorów oliwek, a drugi raz wiosną, kiedy drzewa są przycinane.

Ich ekstrakcja – zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego - odbywa się poprzez macerację roślin w wyłącznie naturalnym rozpuszczalniku.  Dzięki temu, ekstrakt jest w 100% naturalny i bezpieczny dla skóry

Nasze wybrane produkty z ekstraktem oliwki

  Ładuję...