Menu Szukaj

Bławatek

Bławatek posiada długie łodygi, zakończone delikatnymi, niebieskimi kwiatami. W języku kwiatów oznacza to czystość i delikatność uczuć.

Skąd pochodzi ten piękny kwiat?

Bławatek to roślina zielna z rodziny astrowatych rozpowrzechniona w Europie i na zachodnim wybrzeżu Azji. Znany od czasów średniowiecznych ze względu na swoje właściwości kojące, zwłaszcza delikatne okolice oczu.

Dlaczego jest dobry dla skóry?

Wzmacnia i usuwa zaczerwienienia. Idealny do pielęgnacji wrażliwej i podrażnionej skóry. Dzięki swemu odświeżającemu działaniu doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry zmęczonej i matowej oraz pielęgnacji okolic oczu.

Co nas wyróżnia ? W 100% naturalny ekstrakt!

Ekstrakcji dokonuje się poprzez macerację w wyłącznie naturalnym rozpuszczalniku. Nastepnie, etap zatężania przez próżniowe odparowanie pozwala wyeliminować ten rozpuszczalnik. Uzyskane ekstrakty suszy się nastepnie poprzez proces zeodratacji (odwodnienie za pomocą glinokrzemianów inaczej zeolitów). Dzięki tej nowej technologii, nie denaturuje się składnika aktywnego. Następnie ekstrakt jest rozpuszczany w glicerynie pochodzenia roślinnego i miareczkowany w celu zagwarantowania aktywności rośliny w aktywnych cząstkach.

W jaki sposób zapewniamy jego skuteczność?

Miareczkowanie pomaga określić stężenie związków chemicznych w roztworze, w celu zapewnienia obecności niektórych cząsteczek podczas ekstrakcji. Jest to po prostu metoda oznaczania!
  Ładuję...